Dornova metoda

 

 

 

 

  Metoda pojmenovaná podle Dietera Dorna, kterou objevil u starého sedláka, jež byl známý tím, že pomáhal lidem s bolestí páteře sám vyzkoušel jeho metodu, když jí sám vyzkoušel. Po několika dnech sedlák umřel a Dorn se rozhodl na základě sedlákových slov, že i on může také dělat tyto věci pokračoval v jeho šlépějích a dnes je to jedna z nejúčinějších metod, která už se i zde dostává do podvědomí lidí a je čím dál tím víc populárnější.

  Jedna se o manuální terapii, kdy pacient musí aktivně spolupracovat přirozenými volnými pohyby, např. Pokyvovat nohou či paží, otáčet hlavou, volně kývat rukama apod. Díky těmto pohybům obejdeme svalovou ochranu a mohou se jemným tlakem srovnat obratle a klouby na správné místo bez jakýkoliv nežádoucích účinku. Pokud by se pacient neuvolnil, nemůže dojít k posunu, proto je v tomto případě důležitá Vaše spolupráce.

  Můžete samozřejmě během napravování cítit bolest, ale oproti např. Uvolňování napnutých svalů je to šetrnější technika, které se nemusíte bát.

 

  Důležité však je, abyste následně dodržovali pravidelné cvičení, aby se udrželo vše narovnané na místě. Cviky jsou velmi jednoduché a nezaberou Vám příliš času.

 

  Dornova metoda je také doplněná Breussovou masáží, kdy se masíruje páteř, uvolňují se obratle, nic nesmí bolet a je to hlavně relaxační masáž prováděna s třezalkovým olejem a připravujeme tím tělo např. Na následné narovnávání obratlů páteře.

 

Většinou se provádí 1-2 ošetření, 1x týdně, nebo 1x za 14 dní, podle potřeby, u každého to je individuální.

 

Kontraindikace (kdy metodu neprovádíme):

 

Náchylnost ke zlomeninám, osteoporóza v pokročilém stavu, akutní záněty, bechtěrova nemoc (srostlé obratle) u této nemoci jdou akorát ošetřit klouby, nehody – zlomeniny, musí se nechat zaléčit 6-8 týdnů, nutné lékařské vysvětlení, zda s tím potom mohu pracovat, jinak nepřijímám, dále se dornova metoda neprovádí pacientům, kteří se léči s rakovinou, po operaci plotének, může se pomalu žačít narovnávat až po 4 týdnech, to samé i po operaci kyčelních kloubů

 

 

Ceník:

 

POZOR! Nová cena od 1.1. 2021

 

Dornova metoda (1 hod 30 min) za 700,- Kč