Lymfatické ruční masáže

 

  Lymfatická ruční masáž je zaměřená jak už název napovídá na náš lymfatický systém. Používá se k ošetření unavených končetin na zmírnění bolesti a otoků, masáž je výborná při zavodnění organismu, kdy pomocí jemných tahů (čímž urychlíme průtok lymfy, která teče pomaleji, než krev!) se odvádí toxické látky ven z těla, především z naší moči. Proto je důležité před a hlavně po masáži dodržovat, popř, zvýšit pitný režim, aby se toxické látky dostali rychleji a především účině pryč z těla. Masáž se aplikuje také na ošetření celulity (celulitidy), strií, na zlepšení pokožky, na zvýšení imunitního systému (prevence proti nemocích a nádorovým onemocněním), na detoxikaci, na zvýšení kondice pro výkonné sportovce. U obličeje se dělá masáž proti migréně, na otoky, váčky a kruhy pod očima, podbradek.

  Masáž pomáhá i při nemocích jako je lymfedém primární a sekundární, při cévní nedostatečnosti, chronické žilní nedostatečnosti, při křečových žílách (zmírňuje bolest, pocit těžkých a unavených nohou, otoky), předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy, terapie bércových vředů, pooperační a poúrazové otoky, profylaxe (prevence) žilní trombózy.

 

 Upozorňuji předem, že masáž celého těla neprovádím z možného přetížení organismu! V jeden den masíruji pouze 2-3 části, víc ne.

  Masírované části: celé nohy (kotník, lýtka, stehna a hýždě) celé ruce, obličej a krk, hrudník, břicho a záda.

  Masáž se provádí buď preventivně 1x za měsíc, nebo ze začátku doporučuji speciální kúru 10 ošetření, kde doporučuji chodit min 1x-2x týdně, aby kúra rychle a hlavně účinějši zabrala. Poté se na udržení chodí 1x za měsíc, nebo 1x za 2 měsíce, to už bude samozřejmě záležet na Vás a Vašem stavu :) Při kúře je důležité, jak už jsem zmiňovala výše dodržovat pitní režím, pít nejlépe čistou vodu, vodu s citrónem, minerálky (nejlépe né moc slazené), bylinné čaje, nejlépe přímo čaje na lymfatický systém. Co se týče stravováví, je dobré přidat do jídelníčku ovoce, či zeleninu, která obsahuje hodně vody (okurka, zelená paprika a tak dále).

 

Ceník masáží:

POZOR! Nový ceník platný od 1.1. 2023

Lymfatická masáž nohou (1 hod) za 700,- Kč

Lymfatická masáž rukou (30 min) za 500,- Kč

Lymfatická masáž hrudníku nebo břicha (30 min) za 500,- Kč

Lymfatická masáž zad (30 min) za 500,- Kč

Lymfatická masáž obličeje a krku (30-45 min) za 500,- Kč