Rekondiční (hloubkové) masáže

 

  Rekondiční nebo-li hloubková masáž slouží především k uvolnění svalů, k uvolnění bolestivých míst způsobené zatuhlým svalovým vláknem, ať už z fyzické zátěže, po úrazu, nebo i po psychické stránce. Masáž se dělá ručně, nebo i za pomoci lávových kamenů k zahřátí svalů a dále používám při masáži i vakuové baňky, která přisákne a uvolní hluboce položené svaly na našem těle. Masáž se provádí na celých zádech, nohách, rukou, hrudníku a na břiše.

  Celkovou masáž celého těla u těchto masáži nedoporučuji, protože tato masáž je hodně hloubková a mohlo by dojít k přemasírování. Po masáží se pocítite jak znovuzrozený člověk, pokud tedy nepočítám regeneraci svalů, kdy masírované místa jsou namožené, někdy i mohou pobolívat a na dotek být citlivá, ale je to běžná reakce, která trvá většinou 2-3 dny a poté zmizí a dostaví se pocit úlevy :) Může také dojít i k emocionálnímu uvolnění, které je u každého individuální. Tato masáž se může provádět i 1x týdně, záleži na stavu klienta, ale většinou ze začátku doporučuji jít alespoň 2x po 14-ti dnech a poté se snažit 1x za měsíc, nebo jednou za 2 měsíce si masáž zopakovat, aby se svaly nevrátili do původního stavu, ve kterém jste přišli na začátku ;)

  Klientům doporučuji před masáží nesníst příliš mnoho jídla, aby Vám nebylo nepříjemné ležet na břiše, dále vypít během dne i po masáži dostatek tekutin (nejlépe čistou vodou či minerálku), aby Vás případně nebolela či se Vám nemotala hlava a nebyli jste příliš unavený.

  Ještě upozorňuji předem, že se nejedná o relaxační masáž, pokud ke mě příjdete s bolestivým stavem, s klientem během masáže hodně komunkuji, abych Vám i s Vaší pomocí mohla postižený sval uvolnit, abych věděla na 100%, kde přesně je problémové místo a především odhadla, do jaké hloubky se mohu dostat, aby Vás to příliš nebolelo.

 

S čím Vám dále může rekondiční masáž pomoci

s migrénou, nebo častým pobolíváním hlavy

se syndromem karpálního tunelu, nebo bolestí v lokti - pomocí uvolnění svalů a karpalních tunelů se touto masáží můžete vyhnout i případné operaci

s bolestí na prsou, nebo hrudníku (způsobené např. zatnutým svalem)

a tak dále...

 

Kdy masáž neprovádíme (kontraindikace)

Masáž neprovádíme při zánětech, pokud má klient nějaký zánětlivý stav, mohu mu nejprve pomoc aplikací Kinesiotapingu a poté až zánětlivý stav odezní, mohu teprve aplikovat masáž např. k doléčení zatuhlého svalového vlákna. Dále masáž neprovádíme např. při virovém onemocnění (kašel, rýma, teplota), u žen při silné menstruaci, při léčbě nádorového onemocnění, v těhotenství, při migréně a neprovádíme masáž nohou, pokud máte křečové žíly, nebo bércové vředy.


Ceník rekondičním masáží:

Ceník platný od 1.1. 2021

 

Rekondiční hodinová masáž (záda, ruce, nebo nohy) za 700,- Kč

Rekondiční půlhodinová masáž (šíje v sedě, hrudník nebo břicho) za 500,- Kč

Rekondiční masáž celého těla (záda, nohy, ruce, hrudník a břicho, 1,5 hod) za 2000,- Kč

Ruční rekondiční masáž (část těla dle výběru) + lávové kameny a vakuové baňky * (1 hod) za 800,- Kč

* můžete si vybrat, zda chcete obojí, nebo jenom kameny, či baňky, cena je stejná