Vakuová masáž proti celulitě

 

   Ruční vakuová masáž slouží především k odstatnění celulity. Masáž provádím ručně a pomocí vakuových baňek, ve kterých si reguluji vzduch v baňce pomocí pumpičky, takže se nemusíte bát bolesti, protože Vám nastavím tlak přímo na míru, aby masáž byla příjemnou záležitostí, nejen po estetické stránce, ale i relaxační.

Pozor! Neplést s celulitidou (cellulitis) = syndrom pomerančové kůže, jedná se o medicínský termín, který označuje buněčný zánět kůže. Latinská koncovka -itis označuje zánětlivé procesy.

  Syndrom pomerančové kůže, tzn. nepravidelné hrbolky a dolíčky, však žádným zánětěm není! Tak jako se rychle vžilo užívání tohoto nesprávného názvu, stejně rychle se začíná užívat správné označení - celulita.

  Celulita je především kosmetický nedostatek, který trápí bohužel více jak 90% žen. Na vzniku se podílí s největší pravděpodobností především dva faktory: nedostatečná činnost krevního oběhu a lymfatického systému, tzv. volné radikály. Na vzniku celulity se mohou podílet jak samostatně tak společně. U pomalého krevního oběhu dochází k tomu, že buňky nejsou dostatečně zásobovány kyslíkem a začnou se shlukovat dohromady. Proto když jsou buňky povolány na  opravu kolagenových vláken, místo zdravých tenkých vláken vytváří silné provazčité útvary.

  V připadě nedostatečné funkci lymfatického systému se lymfatická tekutina také tuhne a vytváří silná vlákna, která se pod povrchem kůže spojuje s kolagenovými vlákny. Tím se silná vlákna prodírají na povrch kůže a vznikají nehezké hrbolky. Při špatné funkci krevního, nebo lymfatického systému pomaleji odcházejí toxické látky, čímž také zadržujeme více vodu a tím se zviditelní nechtěná pomerančová kůže

  Další faktory, které ovlivňují vznik celulity jsou:

  Nadváha - v ČR se při počtu žen s nadváhou a obezitou u nás vyskytuje 70% žen s tou nemocí

  Kouření - Kouření sice samo o sobě vznik celulity nezpůsobuje, ale při každém vdechnutí cigaretového kouře dochází k rozvoji tzv. volnýcg radikálů (viz. výše). Ty narušují kolagenová vlákna, bývají příčinou ztenčení kůže a tím je celulita mnohem viditelnější. Navíc se kouřením ničí v našem těle vitamín C, který je důležitý k opravě těchto narušených vláken.

  Stres - Stres se podepíše zkrátka všude na našem těle, kde se dá a ani celulita není vyjímkou. V tomhle případě stres zvyšuje hladinu hormonu kortizolu, který aktivuje chuť k jídlu. Tzn. že čím více se budeme stresovat, tím více se vyloučí kortizol do naší krve a budeme ukládat daleko více kalorií, které se v těle uloží ve formě tuku do podkoží. Při stresových situacích se pak svaly nemohou přirozeně napínat, svalové napětí a tok lymfy je značně zpomalen a celulita nám začně, pomalu, ale jistě vznikat.

  Věk - I tady se stárnutí může podílet na vzniku. Ztenčuje se nám pokožka a celulita se značně zviditelní. Kolagenová vlákna spojující povrch kůže se svaly postupem času tuhnou, stávají se méně pružná a zkracují se. Tím stahují pokožku směrem dovnitř a způsobují na jejím povrchu viditelné prohlubně a stíny - pomerančovou kůži.

  Pohyb - Ano, náš úhlavní nepřítel při sedavém zaměstnání, nebo naopak u zaměstnání, kdy je člověk neustále na nohách a stojí. Nedostatek pohybu bývá velmi častým vznikem celulity. Lymfatický a krevní oběh se výrazně zpomají a už jsme zase na začátku hlavních faktorů při vzniku celulity, když nepočítám ještě ukládáním tuků a špatného spalování kalorií. Přitom stačí opravdu málo, alespoň 30 min chůze, ať už pomalejší, svižnější, nebo rychlé chůze (bez stresu samozřejmě ;)).

  Při vzniku celulity se podílí ještě např. hormony, káva, alkohol, opalování, nesprávné stravovací návyky, cukr, dehydratace, solené potvaviny a tak dále... Ostatním faktory není potřeba nadále zmiňovat. Už tyto základní by nás měli přimět k zamyšlení se nad stavem, který nás negativně ovlivňuje po tělesné, ale i duševní stránce.

 

Kdy masáž neprovádíme:

Při silné menstruaci, u jakéhokoliv stavu, který je odlišný od zdravého stavu, dále neprovádíme u křečových žil, tady však záleží na stavu křečových žil, zda je možné masírovat mimo dolní končetiny. Pokud klientovi bude masáž nepříjemná v tom smyslu, že bude cítit bolest, je vhodné masáž ukočit a doporučit klienta k lymfologovi.

 

  Masírované partie jsou celé stehna zepředu i zezadu, hýždě, bederní část na zádech a břicho. Na přání mohu přidat i paže. Po masáži nejvíce postiženou část zabalím do zábalu, se kterým můžete klidně odejít domů, nebo do práce a nechat ho působit tak, dlouho, jak budete chtít a jak Vám to bude příjemné :)

 

Jak často masáž provádíme:

Preventivně 1x za měsíc nebo 1x za 2 měsíce. U druhého a třetího stupně celulity (zjistím hned na úvod před samotnou masáží) doporučuji kúru 4-10 ošetření aplikovat 1x do týdně a poté preventivně a na udržení 1x za měsíc, nebo 1x za 2 měsíce, zde už bude záležet čistě na Vás :)

 

Masáž trvá 1,5 hod a stojí 950,- Kč POZOR! Nová cena od 1.1. 2023