Masáže
Masážím se věnuji od roku 2013, kdy provádím primárně sportovní a rekondiční masáže na relaxaci a odblokování spoušťových bodů (zatuhlé svaly), dále manuální i přístrojové lymfatické masáže. Neustále se v oboru masáží i v příbuzných oborech (např. Fyzioterapie) vzdělávám pomocí doplňkových i velkých kurzů. Velmi mě baví, že mohu lidem ulevit od bolesti, únavy, či jíných zdravotních problémů a zároveň si u nás ve studiu mohou jak fyzicky, tak hlavně psychicky odpočinout a nabrat sílu a energii do dalších dnů.
Sportovní a rekondiční masáže
Pojďme si nejdříve vysvětlit rozdíl těchto technik.
Sportovní masáž je primárně pro sportovce nebo pro lidi, kteří aktivně sportují a potřebují buď tělo připravit na aktivitu, nebo naopak po sportu dodat svalům potřebný odpočinek a regeneraci v podobě relaxační masáže.
Rekondiční masáž je velmi podobná té sportovní v určitých tazích masážního postupu, ale u této techniky se věnujeme především uvolňování svalů a to tzv. Trigger pointům (spoušťovým bodům), které nám způsobují bolest v přetíženém místě a my se pomocí této masáže snažíme uvolnit tento bod a následně hledáme i důvod, proč tam tento bolestivý stav vznikl. Zda se jedná o špatné držení těla, přetížení z pracovního či jiného fyzického výkonu, nebo zda se tu objevil problém po psychické stránce. Během této masáže je důležitá komunikace od klienta a jeho zpětná vazba, zda mu pomáháme během masáže s uvolněním od bolesti a napětí a vyhodnotit, zda je to ještě do rukou maséra, či odešleme klienta k jinému odborníkovi v rámci mezioborové spolupráce.
U obou těchto technik je vhodné předtím, než se na ně rozhodnete jít, nejíst minimálně dvě hodiny předem velké množství jídla, aby se Vám neudělalo špatně při lehu na břiše, pít dostatečné množství tekutin, ideálně čisté vody nebo bylinných čajů.
Další kontraindikace (kdy masáž neprovádíme):
-
U onkologických pacientů, kteří prodělávají léčbu, nebo nemají dovoleno po zaléčení absolvovat masáže na těle
-
Virové a respirační onemocnění (horečka, rýma, kašel apod.)
-
Během užívání antibiotik při jakémkoliv onemocnění
-
Po zákroku u zubaře (mohl by Vám vzniknout zánět, nebo pokud se s nějakým léčíte i zhoršit!)
-
Při migréně a bolesti hlavy
-
U klientů s křečovými žílami nebo bércovými vředy neprovádíme masáž celých nohou
-
Těhotenství a při silné menstruaci u žen
-
A u dalších případů, kde by probíhala jakákoliv léčba, vždy žádám nejprve o souhlas od příslušného lékaře, zda masáž můžete absolvovat.
Jak často chodit na masáže?
Pokud se jedná o masáž preventivní, kdy si klient chodí odpočinout a zjistit, jak na tom je po fyzické stránce, doporučuji 1x za měsíc, nebo 1x za 2 měsíce. Jestliže uvolňujeme přetížený sval, doporučuji ze začátku chodit 1x týdně, nebo 1x za 14 dní, dokud problém neodezní a pak zařadit masáž pravidelně jako prevenci, aby se problémy nevracely.
Ceník sportovních a rekondičních masáží
Hodinová masáž (záda, ruce, nebo nohy) za 700 Kč
Půlhodinová masáž (šíje v sedě, hrudník nebo břicho) za 500 Kč
Masáž celého těla (záda, nohy, ruce, hrudník a břicho, 1,5 hod) za 2000 Kč
Doplňkové služby (část těla dle výběru)
+ lávové kameny a vakuové baňky* (1 hod) za 800 Kč
*můžete si vybrat, zda chcete obojí, nebo jenom kameny, či baňky, cena je stejná
Lymfatické ruční a přístrojové masáže
Lymfatická ruční masáž je zaměřená jak už název napovídá na náš lymfatický systém. Používá se k ošetření unavených končetin na zmírnění bolesti a otoků, masáž je výborná při zavodnění organismu, kdy pomocí jemných tahů (čímž urychlíme průtok lymfy, která teče pomaleji, než krev) se odvádí toxické látky ven z těla, především z naší moči. Proto je důležité před a hlavně po masáži dodržovat, popř. zvýšit pitný režim, aby se toxické látky dostali rychleji pryč z těla. Masáž se aplikuje také na ošetření celulity (celulitidy), strií, na zlepšení pokožky, na zvýšení imunitního systému (prevence proti nemocím a nádorovým onemocněním), na detoxikaci, na zvýšení kondice pro výkonné sportovce. U obličeje se dělá masáž proti migréně, na otoky, váčky a kruhy pod očima, podbradek.
Masáž pomáhá i při nemocích jako je lymfedém primární a sekundární, při cévní nedostatečnosti, chronické žilní nedostatečnosti, při křečových žílách (zmírňuje bolest, pocit těžkých a unavených nohou, otoky), předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy, terapie bércových vředů, pooperační a poúrazové otoky, profylaxe (prevence) žilní trombózy.
Upozorňuji předem, že masáž celého těla neprovádím z možného přetížení organismu! V jeden den masíruji pouze 2-3 části, víc ne.
Masírované části: celé nohy (kotník, lýtka, stehna a hýždě) celé ruce, obličej a krk, hrudník, břicho a záda.
U přístrojové lymfatické masáže se zaměřujeme na oblast nohou, břicha, spodní části zad a rukou. Vždy předtím aktivujeme lymfu ruční technikou a následně probíhá pod dozorem přístrojová masáž ve speciálních návlecích, které střídavým jemným tlakem aktivují správný chod lymfatického systému v našem těle.
Jak často chodit na masáž?
Masáž se provádí buď preventivně 1x za měsíc, nebo ze začátku doporučuji speciální kúru 10 ošetření, kde doporučuji chodit min 1x-2x týdně, aby kúra rychle a hlavně účinější zabrala. Poté se na udržení chodí 1x za měsíc, nebo 1x za 2 měsíce, to už bude samozřejmě záležet na Vás a Vašem stavu. Při kúře je důležité, jak už jsem zmiňovala výše dodržovat pitní režím, pít nejlépe čistou vodu, vodu s citrónem, minerálky (nejlépe ne moc slazené), bylinné čaje, nejlépe přímo čaje na lymfatický systém (které je možné u nás zakoupit). Co se týče stravování, je dobré přidat do jídelníčku ovoce, či zeleninu, která obsahuje hodně vody (okurka, zelená paprika a tak dále).
Kontraindikace (kdy masáž neprovádíme):
-
U onkologických pacientů, kteří prodělávají léčbu, nebo nemají dovoleno po zaléčení absolvovat masáže na těle
-
Virové a respirační onemocnění (horečka, rýma, kašel apod.)
-
Během užívání antibiotik při jakémkoliv onemocnění
-
Po zákroku u zubaře (mohl by Vám vzniknout zánět, nebo pokud se s nějakým léčíte i zhoršit!)
-
Při migréně a bolesti hlavy
-
U klientů s bércovými vředy
-
Těhotenství a při silné menstruaci u žen
-
A u dalších případů, kde by probíhala jakákoliv léčba, vždy žádám nejprve o souhlas od příslušného lékaře, zda masáž můžete absolvovat.
Ceník lymfatických masáží
Přístrojová lymfatická masáž (30-45 min) za 250 Kč
Ruční lymfatická masáž (1 hod) za 700 Kč
Ruční lymfatická masáž (30 min) za 500 Kč